Favori diyet - seveceğiniz etkili kilo kaybı!

Favori diyet - bu beslenme sisteminin böyle bir isim alması sebepsiz değildir. Herhangi bir ev hanımının buzdolabında bulabileceği çeşitli izin verilen ürünler sayesinde hayran kazanmayı başardı.

Mono-diyet olarak adlandırılamaz - rejim oldukça tasarrufludur ve büyük masraflar gerektirmez. Buna rağmen, en sevdiğiniz diyetin sonuçları harika - vücudu temizleyerek ve toksinleri atarak on kilograma kadar.

en sevdiğiniz diyet için meyve ve sebze suyu

Birincil gereksinimler

Diyet 7 gün için tasarlanmıştır - bu, bu diyeti ilk kez deneyenler için başlangıç çizgisidir. 12 ve 14 günlük seçenekler de mevcuttur.

Uzun vadeli bir seçenekle hemen başlanması tavsiye edilmez, bu tür beslenmenin etkinliği vücudun kademeli olarak alışması nedeniyle sağlanır.

Sindirim sistemi, böbrekler veya kardiyovasküler sistem hastalıkları varlığında diyet kullanılması önerilmez. Ayrıca hamilelik, emzirme, şeker hastalığı ve yüksek fiziksel efor sırasında kontrendikedir. Aksi takdirde, diyetin yazarları kilo kaybı ve vücudun ek temizliği vaat ediyor.

Bir hafta diyet

Haftalık menü ilk kez nazik olabilir ve bu diyeti zaten kendi başlarına denemiş olanlar için daha kısıtlayıcı olabilir.

Yedekleme seçeneği

 • 1. Gün - tamamen içmek, meyve suları ve et suyu dahil olmak üzere istediğiniz her şeyi içebilirsiniz.
 • 2. Gün - sadece sebzeler, salatalar, çoğunlukla havuç ve lahana. Salatayı az yağlı ekşi krema ile tatlandırabilir veya bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz.
 • 3. Gün - İlk günü tekrarlayın.
 • 4. Gün - meyve ve meyve suları, özellikle greyfurt, kivi, elma, turunçgiller için zaman.
 • 5. Gün - proteinli yiyecekler: haşlanmış yumurta, derisiz tavuk, yoğurt. Kızartmayı, buharı veya kaynatmayı dışlamak daha iyidir.
 • 6. Gün - sonuçların pekiştirilmesi, içme gününün tekrarı.
 • 7. Gün - diyetten sorunsuz bir şekilde çıkmanızı sağlayan son akor. Burada dengeli bir diyet uygundur, burada kahvaltı için - proteinler, öğle yemeği için - et suyu veya çorba, akşam yemeği için - salata veya sebzeler. Meyveli atıştırmalık yemenize izin verilir.

Titiz menü

 • İlk ve ikinci günler içme rejimine ayrılmıştır.
 • Üçüncüsü, yalnızca bir tür meyvedir. En sık kullanılan elma, portakal yerine kullanılabilir. Meyveyle birlikte gelen asitleri nötralize etmek için bol miktarda temiz, karbonatsız su tüketmek gerekir.
 • Gün 4, 5, 6 - deriden ve yağdan soyulmuş sadece haşlanmış tavuk fileto.
 • 7. Gün - Olağanüstü sek şarap ve biraz peynir.

Hafta boyunca, genel metabolizma dengesini korumak için vitamin komplekslerinin kapsül veya tablet halinde alınması tavsiye edilir. Kilo verenlere göre 7 günde alınan diyetin sonuçları 3 ile 10 kilogram arasında değişiyor.

en sevdiğiniz diyet için peynir ve şarap

İki haftalık rejim

Böyle bir diyetin ortalama günlük kalori içeriği yaklaşık bin kcal'dir, bu nedenle doktorlar hemen bir diyet başlatmayı önermemektedir.

7 günlük seçeneği deneyin - vücudunuz bununla iyi gidiyorsa, 2 haftalık diyeti bir ayda deneyebilirsiniz.

 1. İlk veya üçüncü gün - kefir, süt, çaylar, meyve suları ve et suları dahil olmak üzere herhangi bir hacimde sıvı.
 2. Dördüncü ila altıncı gün - sadece elmalar. Ayrıca fırında pişirip meyve suları da yapabilirsiniz.
 3. Yedinci-dokuzuncu gün - burada vücudun bir hafta sonra proteine ihtiyacı var. Bu nedenle, bu üç gün, istediğiniz şekilde pişirilebilen tavuk etine ayrılmıştır. Tek yasak, baharat ve tuz kullanamamanızdır. Bir gün 1 kg'dan fazla yememelisin.
 4. On ikinci on ikinci - kuru şarap içmesine izin verilen alkollü günler, tercihen kırmızı. Ayrıca peynir yiyebilirsiniz, ancak çok tuzlu değil. Alkollü içecekler kabul edilemez ise nar suyu kullanılabilir.
 5. Son üç gün diyetin tamamlanmasına ayrılmıştır. Diyetin kalori içeriğini önceden hesaplayın, günlük 1450 kcal'den fazla tüketemezsiniz. Unlu mamuller dışında her şeyi yiyebilirsiniz. Önemli olan, her öğünün farklı bir yiyecek türüne adanması gerektiğidir. Örneğin, kahvaltı için - proteinler, öğle yemeği için - yulaf lapası veya çorba şeklinde karbonhidratlar vb.
en sevdiğiniz diyette meyve ve egzersiz yapın

Basitleştirilmiş versiyon

12 günlük diyet, iki haftalık diyetten çok farklı değildir, tek fark, diyetten çıkma günlerinin muhasebeye dahil edilmemesidir.

 • İlk üç gün, tercihen sadece kefir veya yoğurt içmeye ayrılmıştır.
 • Önümüzdeki üç gün - elma, sonra - protein ve son üç - peynirli sek kırmızı şarapta.

Beslenme uzmanları, vücudun diyetin herhangi bir gününde kullanımına izin verilen vitamin kompleksleri ve bitki çayları ile desteklenmesini şiddetle tavsiye eder.

Sonucu kaydediyoruz

Diyet, her gün mono beslenme unsurları içerdiğinden, ilk birkaç hafta vücuda tatlı ve nişastalı yiyecekler yüklememelisiniz.

favori diyetiniz sırasında bel ölçümü

Günlük diyete ne kadar fazla besin eklenirse, o kadar fazla fiziksel aktivite yapılmalıdır - bazen temiz havada hızlı bir tempoda yürümek bile yeterlidir.

Çok fazla su içme alışkanlığı sürdürülmelidir, bu nedenle bu fazla kiloları iade etme riski minimumdur.