2021'in en iyi 7 diyet

En iyi diyet

Kendi deneyimlerime, arkadaşlarımdan ve meslektaşlarımdan gelen geri bildirimlere dayanarak, 2021'in en dengeli ve sağlıklı diyetlerinden yedisini seçtim. Sadece kilo vermeye, bağırsakları temizlemeye değil, aynı zamanda metabolizmayı iyileştirmeye, toksinleri gidermeye yardımcı olurlar. Daha sonra, kişisel olarak sizin için en iyisi olan bir karar verebilmeniz için size her birinin özelliklerini ayrıntılı olarak anlatacağım.

Diyete giden ilk adım

Diyetteki değişikliklerin kilo kaybına yol açması için birkaç kurala uymanızı tavsiye ederim:

 • günde en az bir buçuk litre su tüketin, mineral en iyisidir;
 • her gün egzersiz yapın veya sadece temiz havada yürüyün;
 • alkol ve sigarayı bırakmak;
 • beslenmeyi olumlu bir şekilde ele almak, çünkü sağlığı iyileştirmek veya daha da çekici hale gelmek için kilo vermesi gereken kişi sensin.

Diyet seçimini dikkatlice düşünmenizi, temel ürünlerin mevcudiyetini, olası kontrendikasyonları dikkate almanızı tavsiye ederim. Bu sadece kilo vermeye değil, aynı zamanda diyetin değiştirilmesinden kaynaklanan hafiflik hissinin tadını çıkarmaya da yardımcı olacaktır.

Japon diyeti

En iyi ve en etkili diyetlerden biri - onunla iki hafta içinde yedi ila 10 kg arasında kilo verebilirsiniz. Metabolizmanın yeniden yapılandırılması sayesinde verimlilik sağlanır ve bu nedenle sonucun uzun vadeli "tutulacağına" güvenebilirsiniz.

Japon diyetinin ilkeleri:

 • alkol, şeker ve tuz, unlu mamuller ve tatlıların kullanılmasının reddedilmesi;
 • düşük kalorili içerik - vurgu, depolanmış yağın yanmasına yol açan minimum karbonhidrat içeren yiyecekler üzerinedir;
 • omega-3 yağ asitleri yüklü olduğu için deniz ürünleri yemek.

Gün için yaklaşık bir menü aşağıdaki gibidir:

Kahvaltı Sebzeli haşlanmış kahverengi veya esmer pirinç. Ancak en iyisi yağ, baharat veya tuz kullanmamaktır. Şekersiz sade yeşil çayı tüketmek en iyisidir
Akşam yemegi Miso çorbası (et suyunda çözülmüş miso ezmesi ile). Erişte yoksa, soya katkılı başka bir yemek yapabilirsiniz. Ek olarak, menüde tofu peyniri, pirinç eriştesi ve bir greyfurt veya portakal, 150 ml yeşil çay bulunur.
Akşam yemegi Çift kazanda pişirilmiş deniz ürünleri veya deniz balığı (morina, halibut). Haşlanmış sebzeler ve yeşil çay

Uzmanlara göre, hormonal bozulmaları olan hipertansif hastalar, şeker hastaları için bir diyet izlememek daha iyidir. Bu hamilelik, emzirme, böbreklerin akut patolojileri, karaciğer ve gastrointestinal sistem sırasında kabul edilemez. Genel olarak diyet, sadece kilo vermekle kalmayıp aynı zamanda vücutlarını temizlemek isteyen nispeten sağlıklı kişiler tarafından karşılanabilir.

Ducan'ın diyeti

Protein beslenmesinden bahsediyoruz. Programın süresi fazla kilo miktarına bağlıdır ve üç ila dört ay sürebilir. Teknik dört ardışık aşamaya ayrılmıştır:

 1. Saldırı. Yağsız et, tavuk yumurtası, süt ürünleri, balık yiyebilirsiniz. Haşlanır, haşlanır, çift kazanda, fırında pişirilir. Kızartma yapılabilir, ancak yağ eklemeden daha iyidir. Porsiyonlar sınırlı değildir - doyana kadar yiyebilirsiniz ve yemelisiniz. Bu aşama 5 ila 10 gün sürer.
 2. Değişim. Protein ve sebze yemek planları birleştirilir. Patates, baklagiller, mısır ve tahıllar dışında tüm sebzeler tüketilmektedir. Standart bir değişim şeması önerilmiştir: ilk gün - sadece proteinler, ikincisi - bunlar + sebzelerdir. Ancak, örneğin iki günde bir farklı bir şekilde değiştirebilirsiniz.
 3. Demirleme. Normal diyete dönmek için gerekli olan Ducan diyetinin uzun aşaması. Süresi şu şekilde hesaplanır: kaybedilen her kg için - 10 gün. Örneğin 8 kg kilo verirken sabitleme aşaması 80 gün sürecektir.
 4. Stabilizasyon. Her zamanki diyetinize dönebilirsiniz, ancak günde bir buçuk litre veya daha fazla su kullanımına bağlı olarak temiz havada yürür. Arkadaşların incelemelerinden sabah egzersizlerinin, düzenli oruç günlerinin ve yulaf kepeği kullanımının çok yardımcı olduğunu öğrendim.

Genel olarak, Ducan diyeti izin verilen yiyecek miktarını sınırlamaz. Yalnızca kimyasal katkı maddelerinin, boyaların ve koruyucuların girişini hariç tutar. Uzmanlara göre diyet, kalp, karaciğer ve böbrek patolojileri, hipertansiyon, diabetes mellitus, hamilelik, omurga yapısındaki değişiklikler, eklemler ve kemikler için kontrendikedir.

Ducan diyeti için ürünler

Karabuğday diyeti

"Aşırı" kilo kaybı için özel olarak tasarlanmış bir mono diyet. Temel bileşen karabuğday. Şu şekilde hazırlanır: tahılın kaynatılmaması, üzerine kaynar su dökülmesi ve sekiz saat bekletilmesi daha iyidir. Tuz ve baharatlara izin verilmez. Belirtilen süre dolduktan sonra karabuğday miktarı ne olursa olsun tüketilir.

Dikkatinizi şu gerçeğe çekmek isterim:

 • klasik versiyonda, karabuğday diyeti yedi gün için tasarlanmıştır (belirli bir süre için kilo kaybı dört ila beş kg olacaktır);
 • gerekirse ve refah, yemek bir hafta daha uzatılır, ancak daha fazla uzatılmaz;
 • karabuğdaya ek olarak, alkali, klasik yeşil çay veya kefir ile 1, 5 litre su içebilirsiniz (% 1'den fazla yağ kullanmamak daha iyidir).

İyilik halinin kötüleştiğini, ilgisizliği fark ederseniz, diyete minimum kalorili meyveler eklemeniz gerekir - örneğin greyfurt, elma. Genel durumda iyileşme eksikliği, yiyecekleri reddetmenin daha iyi olduğunun bir işaretidir.

Tembeller için diyet

Klasik bir seçenek olan su mono-diyetini düşünmek istiyorum. Uzmanlara göre, et ve sebze yemeklerini pişirmek için finansal maliyet, zaman ve enerji kaybı anlamına gelmediği için iyidir. Temel kural, herhangi bir yemekten önce atıştırmalıkların yanı sıra 250 ml su içmektir.

Tembel diyetin temel özellikleri:

 • yiyecek miktarı tam olarak yarı yarıya kesilir - porsiyonlar küçük bir tabağın yarısını kaplamalıdır;
 • hızlı çözünen karbonhidratlar, yağ içeren ürünler menüden çıkarılır;
 • turşu, füme et ve konserve yiyecekleri reddetmek;
 • istenilen pişirme yöntemleri kaynatma, pişirmedir.

Beslenme uzmanlarının incelemelerine göre bir diyetin avantajı, kademeli bir kilo kaybı, mide boyutunda bir azalmadır. Bundan dolayı gıda ihtiyacı azalır ve "düşen" kg iade edilmez.

6 petal diyet

Bu diyetin özü, bir dizi tekli diyetin değişmesidir. Balık, sebze, tavuk, tahıl, lor ve meyve gününden bahsediyoruz. Ana ürünün sık sık değiştirilmesi, vücudun bileşene bağımlılığını ve ağırlık "durgunluğunu" ortadan kaldırır.

Böyle bir diyetin faydaları:

 • ürünlerin mevcudiyeti - mevsim sebzeleri, meyveler, et, süt ve hatta deniz ürünleri her zaman herhangi bir mağazada bulunabilir;
 • açlık eksikliği;
 • vücudun vitaminler, mikro ve makro elementlerle doygunluğu.

Benim için oyun bileşeninin varlığı şahsen büyük bir artı oldu. Bu sayede, önce "6 yaprağı" kolayca aldım ve sonra kilo vermeyi başardığımda minnettarlıkla.

Diyet gıda seçimi

Protein diyeti

Ana kural, en az% 80'inin yüksek protein oranına sahip bileşenler olmasıdır. Yağsız et, balık, yumurta, fermente süt ve deniz ürünlerinden bahsediyoruz. Diyet en iyisi ve en etkili olanı olarak kabul edilir, çünkü iki hafta içinde fazladan dört ila sekiz kilo vermek mümkündür.

Protein Diyet Prensipleri:

 • her üç saatte bir küçük porsiyonlarda yemek yiyin;
 • menü karbonhidrat ürünleri içerebilir, ancak düşük glisemik indeksi - 40 birime kadar;
 • yararlı soya, taze salatalık veya fındık, nohut püresi, greyfurt gibi şekersiz turunçgiller.

Hızlı kilo vermek için her gün kuvvet egzersizleri yapmayı ve temiz havada yürümeyi şiddetle tavsiye ederim. Uzmanlara göre, gastrointestinal sistem, karaciğer ve böbrek patolojileri ile hamile ve emziren kadınlar için bir protein diyeti kontrendikedir.

Kefir diyeti

En popüler tekniklerden biri, 2021'de giderek popülerlik kazanıyor. Klasik versiyona ek olarak, diğerleri ayırt edilir: kefir-lor, elma ve kefir, yumurta, karabuğday ve hatta salatalık ile.

Kefir diyet prensipleri:

 • en katı versiyona uyulursa, izin verilen tek ürün% 0-1 yağlı kefirdir;
 • 24 saat içinde, miktarı beş doza bölerek bir litreden fazla içecek içmemelisiniz;
 • kefir-karabuğday, elma ve diğer diyet türlerini korurken, yalnızca bu ürünleri kullanmak en iyisidir, diğerlerinin kullanılması yasaktır.

Beslenme uzmanlarının incelemelerinden öğrendiğim gibi, kilogramlar hızla kayboluyor: üç gün sonra - yaklaşık bir buçuk, bir hafta sonra - üç vb. Bununla birlikte, böyle bir diyetle uzaklaşmamak daha iyidir. Mide suyu miktarında bir artıştan, gastrit veya ülser görünümünden kaçınmak için tek bir şey izin verecektir - 14 günden fazla bir kefir diyetine uymamak.