Karın ve yanları zayıflatmak için egzersizler hakkında her şey

Karın bölgesinde (karın ve yanlarda) fazla yağ birikintileri hem kadınlarda hem de erkeklerde bulunabilir. Normal koşullarda adil seks, çocuk beklerken bu tür "rezervler" kazanır. Ancak güçlü yarısı, yanlış beslenme, tatlıların kötüye kullanılması, metabolik bozukluklar ve diğer olumsuz faktörler nedeniyle sarkık bir göbek alabilir.

Egzersizin kullanımı nedir

egzersizle göbek yağlarından nasıl kurtulur

Artık her iki cinsiyet de karın ve yanlardaki çirkin kıvrımların ortaya çıkmasına eşit derecede duyarlıdır, bu nedenle uzmanlar, figürü düzeltmeye yardımcı olacak erkekler ve kadınlar için aynı spor egzersizlerini sunar.

Egzersiz yardımcı olur:

 • metabolizmayı hızlandırmak;
 • sindirim sisteminin işleyişini iyileştirmek;
 • sorunlu bölgelerdeki kasları güçlendirmek;
 • vücuttan fazla vücut yağını parçalayın ve çıkarın;
 • bağışıklığı güçlendirmek;
 • genel tonu yükseltmek için.

Bir dizi egzersiz - nasıl yapılır

Evde veya spor salonunda antrenman yapmanıza bakılmaksızın, eğitim programı mümkün olduğunca yetkin bir şekilde oluşturulmalıdır. İdeal olarak, profesyonel bir eğitmen tarafından hazırlanır, ancak onunla işbirliği yapma fırsatınız yoksa, size egzersizleri nasıl doğru bir şekilde yapacağınızı gösterecek eğitim fotoğrafları ve videoları ile tanıştırabilirsiniz.

Yağları sadece karın ve yanlardan çıkarmaya değil, aynı zamanda sırt, kalça ve kalça bölgesini de mükemmel şekilde çalıştırmaya yardımcı olan bir dizi hareket vardır. Vücudun diğer bölümlerinde sorun olup olmadığına bağlı olarak bir eğitim programı seçilir.

yanları ve karın bölgesini zayıflatmak için bir fitball üzerinde bükme

En etkili egzersizler:

 1. Fitball egzersizi.Bir fitball, bir İsviçre topu veya bir fitness topu, herhangi bir egzersizin etkinliğini artıran tek bir ekipman parçasının isimleridir. Fitball'u sırtınızın altına yerleştirin, bacaklarınızı bükün ve yere yaslayın, ellerinizi başınızın arkasına koyun. Vücudu 60 derece kaldırın, ardından başlangıç pozisyonuna dönün. En az 12 tekrar yapmanız ve 3 set yapmanız gerekir, bu alt sırt ve üst basının kaslarını güçlendirmeye yardımcı olacaktır.
 2. Bisiklet.Bunlar, düzeltilmesi zor olan presi üst ve alt bölümün pompalamasına yardımcı olan modernize edilmiş egzersizlerdir. Yere uzanın, ellerinizi başınızın arkasına koyun, bükülmüş bacaklarınızı sırayla kendinize doğru kaldırın, böylece dirseklerinize değsinler. Uzuvların çiftler halinde çalışması önemlidir: sağ diz sol dirseğe dokunur ve bunun tersi de geçerlidir. 12-16 tekrar yapmalı, 3 set yapmalısınız.
 3. Dizleri kaldırmak.Bu egzersiz statik yükler yaratır, bu nedenle alt presin kaslarını çalıştırmak için idealdir. Yere yatın, vücudunuzu biraz kaldırın, ellerinizi başınızın arkasına koyabilirsiniz. Ayrıca bacaklarınızı yerden hafifçe kaldırın, böylece vücudunuz sürekli gergin olacaktır. Sağ ve sol bacak dizlerini dönüşümlü olarak çekerken çalışmayan bacak yere düşmez, sürekli ağırlıkta tutulmalıdır. 12-16 kez yapılması, 3 yaklaşım yapılması önerilir.
 4. yanları ve karın zayıflatmak için atlama ipi
 5. Fitball ile bacakları yükseltmek.Bacaklarınızı kaldırmak gibi hafif hareketler ilk bakışta oldukça basit görünebilir, ancak gerekli sayıda işlemi hemen yapamayacağınız gerçeğine hazırlıklı olun. Sırt üstü yatın, kollarınız gövdeniz boyunca, fitball'u bacaklarınız arasında sıkın, bacaklarınızı vücudunuzla 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde kaldırın, ardından bacaklarınızı yavaşça indirin. Egzersizi olabildiğince çok tekrarlamalısın. Yavaş yavaş, sayı 30 tekrara çıkarılır.
 6. Hula-hoop dersleri.Bu tür egzersizler, yanlardaki ve karın bölgesindeki yağ birikintilerini gidermek için en iyisidir. Kasnağı her gün en az 40 dakika döndürmeniz gerekiyor, bu durumda birkaç hafta sonra sonucu görmenize yardımcı olacaktır.
 7. IP atlama.Karın bölgesi, bacaklar, uyluklar ve kalçaların düzeltilmesi için mükemmel bir seçenektir. Özel olarak geliştirilmiş bir tekniğe göre atlamak yaklaşık 60 dakika sürer, bu rakamın gözle görülür şekilde düzeltilmesine yardımcı olacaktır.

Avantajlar ve dezavantajlar

Kasların egzersizle aldığı fiziksel aktivite güzel bir rahatlama vücudu elde etmenize yardımcı olacaktır, ancak fazla yağlardan kurtulmazsanız, o zaman kimse onu görmez. Ek olarak, kuvvet antrenmanından elde edilen vücut ağırlığı, kaslar arttıkça yalnızca artacaktır. Ancak deri altı yağları yok etmek için tüm egzersizlerin kardiyo eğitimi ile birleştirilmesi gerekir. Ek bir araç olarak koşmayı, dans etmeyi, yüzmeyi, bisiklete binmeyi ve çok daha fazlasını seçebilirsiniz.

Egzersizler aslında hedeflerinize ulaşabilir, ancak kendi başlarına çalışmazlar. Vücudun ince, güzel ve fit olmasına yalnızca entegre bir yaklaşım yardımcı olacaktır.

Karın ve yanların zayıflaması için koşullar

zayıflama yanları ve karın için koşma

Sporun sınırsız miktarda tatlı ve çörek yemeyi içerdiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu hedefe ulaşmak için dengeli ve sağlıklı bir diyete geçmeniz gerekir. Ek olarak, kalori saymaya devam etmeniz ve bir günde harcadığınızdan daha azının yiyecekle vücuda girmesini sağlamanız gerekecektir.

Kilo verme kuralları:

 • haftada en az 3 kez düzenli eğitim;
 • egzersizlerin zamanında değiştirilmesi;
 • programın zaman içindeki karmaşıklığı;
 • dengeli beslenme;
 • sabit bir kalori açığı;
 • programda aerobik aktivitenin varlığı.

İhtiyati önlemler

Hem aerobik hem de anaerobik aktif fiziksel aktivite bazı durumlarda kısmen veya tamamen kontrendike olabilir. Karın ve yanların düzeltilmesine başlamadan önce mutlaka bir doktora danışın. Deneyimli bir koç, kişinin yeteneklerinde herhangi bir sınırlama olsa bile programı uyarlayabilir.

kilo kaybı için egzersiz yapmak için kontrendikasyon olarak bacak ağrısı

Eğitim için ana kontrendikasyonlar:

 • kasların ve tendonların gerilmesi;
 • kas-iskelet sistemi yaralanmaları ve disfonksiyonu;
 • operasyonlar sonrası rehabilitasyon dönemi;
 • kardiyovasküler hastalıklar;
 • Solunum hastalıkları;
 • artan vücut ısısı;
 • gebelik.

Sağlığı iyi olan ve figürlerini ciddi bir şekilde ayarlama arzusu olanlar için egzersizler mükemmel. Bunları evinizden çıkmadan yapabilirsiniz ki bu güzel bir haber. Düzenli egzersiz yapın ve bir ay sonra ilk sonuçlara hayran kalacaksınız!