Doğru kilo nasıl verilir

Diyet ve egzersiz düzeltme yoluyla nasıl kilo verilir? Neyi tercih etmeli? Bu tür sorular, çoğunlukla kilo vermek isteyen kişilerin iletişim kurduğu tematik bir kadın forumuna yöneltilir. Doğru, orada alınan herhangi bir tavsiyeyi düşüncesizce uygularsanız, sağlığınıza onarılamaz zararlar verebilirsiniz. Beslenme uzmanları ve eğitmenler genellikle fanatik ve tehlikeli kilo vermenin sonuçlarıyla yüzleşirler. Belini birkaç santimetre küçültmek uğruna, kadınlar her şeyi yapmaya hazırdır - açlıktan ölmek, az bilinen ilaçları almak, kendilerini spor salonunda bayılmak. Ve sonuç ya beklentileri karşılamıyor ya da kısa sürüyor. Doğru ve kalıcı olarak nasıl kilo verilir? Yollar var ve bunları uygulamak oldukça mümkün.

Doğru kilo kaybı, açlık grevleri ve aşırı fiziksel aktivite ile bağdaşmaz. En önemli şey belirli kurallara uymaktır. Size onlardan bahsedeceğiz.

Büyük hatalar

Herhangi bir katı diyetin ana dezavantajı, kaybedilen kiloların yeniden düzenlenmesidir. İlk olarak, kadın forumunda "Nasıl 10 kilo kaybettin" üzerine şevkli bir eleştiri yazacaksın ve önümüzdeki birkaç gün içinde 5 kilo alacaksın. Çoğu zaman, dengesiz beslenme nedeniyle kilo geri dönebilir.

Uzun süre kendini yiyecekle sınırlayan bir kişi, bir diyetini başarıyla tamamladıktan sonra, yasaklanan yiyeceklerin üzerine atlar. Sonuç olarak, vücut ağırlığı ya aynı hale gelir ya da daha da artar.

Kaybedilen kiloların can sıkıcı dönüşünden sonra nasıl kilo verilir? Her şeyden önce diyetinizi ayarlamanız gerekir. Uygun kilo kaybını teşvik eden yiyeceklere dayanmalıdır. Sorunlu alanlardaki tüm zararlı ve birikintilerin ortadan kaldırılması gerekecektir.

Kilo verme kuralları

Günlük olarak sağlıklı beslenmenin basit kurallarına bağlı kalarak diyet yapmadan vücut ağırlığını azaltmak ve stabilize etmek mümkündür. Elbette zararın terk edilmesi gerekecek. Ancak sonuç kesinlikle buna değer.

Sebzeler, meyveler ve meyveler her gün diyette bulunmalıdır.
 • Günlük menünün temeli sebzeler, meyveler ve meyveler ile temsil edilmelidir. Onların yardımıyla açlığı bastırabilir, tatlılara duyulan istekleri azaltabilir ve aşırı yeme riskini en aza indirebilirsiniz. Ek olarak, vücut sürekli olarak gerekli vitaminleri ve diğer faydalı maddeleri alacaktır.
 • Yağsız et ve balık ana protein kaynaklarıdır. Düzenli olarak et ve balık yemekleri yemek, açlıktan ölmeden kilo vermenin garantili yollarından biridir.
 • Temiz su içmek zorunludur. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur, şişkinliği giderir ve kilo vermeyi destekler.
 • Hiçbir şey yapmadan nasıl kilo verilir? En kolay ve en etkili yol, haftada bir yapılması gereken boşaltmadır.
 • Tüm iradeyi toplayın ve tatlı, nişastalı, tütsülenmiş, tuzlu ve kızarmış yiyeceklerin yanı sıra alkollü içeceklerden vazgeçin. Bu kuralı görmezden gelirseniz, herhangi bir diyeti tamamladıktan hemen sonra önceki fazla kilonuza dönersiniz.

Ürün kategorileri

Tabloda listelenen sebzeler, meyveler, et ve balıklar her gün için bir menü oluşturmak için kullanılabilir.

Kategori İzin veriliyor Yasak Yorum Yap
Meyve Elma, portakal, mandalina, greyfurt, ananas, kivi. Muz, çarkıfelek meyvesi, mango, incir. Şeker miktarlarının artmadığından emin olmalısınız. İkincisi, kilo alımına katkıda bulunan çok sayıda karbonhidrat içerir.
sebzeler Havuç, kabak, kabak, lahana (özellikle karnabahar ve brokoli), salatalık, domates, kereviz, roka, ıspanak. Patates. Günde sadece iki sebze yemek metabolizmayı geliştirir. Ek olarak, her biri vücudu, tonunu ve yağ yakma potansiyelini desteklemek için yararlı maddelerle doyurur.
Et Tavuk, hindi, tavşan, yağsız dana eti. Yağlı domuz. Eti sindirerek, vücut inanılmaz derecede büyük miktarda enerji harcar. Et yemekleri genellikle çok tatmin edicidir. Bu nedenle, açlığı yakında hatırlamayacaksınız.
Balık Deniz türleri. Ringa, somon, uskumru. Diyette balık bulunmalıdır. Protein yağ oranı ete göre daha iyidir.

Menüdeki kızarmış yemekler minimumda tutulmalı veya daha iyisi tamamen terk edilmelidir. Yiyecek hazırlamanın en iyi yolları kaynatma (buhar dahil), pilav ve fırınlamadır (ızgarayı kullanabilirsiniz).

Son olarak

Beslenme uzmanları tarafından yapılan çok sayıda araştırma, kilo vermenin bir kez ve herkes için yolları olduğunu kanıtlıyor.

Kilo vermek ve sabit tutmak için kesirli yemelisiniz - düzenli aralıklarla ve günde en az 5 kez yemek yemelisiniz.

Beslenme uzmanları formunuzu korumanıza ve normlara uygun olarak tartmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu paylaştı:

Bir beslenme uzmanına göre kilo vermek için psikolojik motivasyona ihtiyaç vardır.
 1. Son derece sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmelisiniz.
 2. Günlük maksimum besin alımı 1, 5 kg olmalıdır.
 3. Psikolojik motivasyonun varlığı da önemlidir. Fazla kilolu olmakla ilgili bir sorununuz olduğunun tam olarak farkında değilseniz, olumlu etki bilinçaltı düzeyde engellenecektir.
 4. Gerçekten dengeli bir diyet düzenlemek için, diyetinizi tüm hafta boyunca 3-4 gün önceden veya daha iyi bir şekilde planlamanız önerilir.
 5. Kilo vermenin yeni bir yolunu denemeden önce, vücudunuza zarar vermekten kaçınmak için doktorunuza danışmalısınız.

Beslenme uzmanları, yalnızca kendilerini düzgün bir şekilde yemek için eğitebilenlerin bu fazla kiloları bir kez ve sonsuza kadar kaybedebileceğine inanıyor. Ve yiyeceklerde kendilerini sınırlamadan nasıl kilo verilir sorusuna cevap arayanlar sanrı altında kalamazlar.

Kilo kaybı her zaman belirli beslenme kısıtlamalarıyla ilişkilidir - kalitatif ve kantitatif.

Doğumdan sonra

Yeni yapılan anneler genellikle tematik bir kadın forumunu kuşatıyor ve doğumdan sonra nasıl kilo verilebileceği konusunda oradan bilgi almaya çalışıyor. Toplanan bilgilerden bir sonuç çıkıyor - diyete başlamaya bile gerek yok. Şu anda zaman ve enerji kaybı olacak. Ayrıca emzirmek için yeterli beslenme gerekir. Ama sonra ne yapmalı?

Yorumlar, kilo vermenin sadece diyetinizi kontrol etmenin yeterli olduğunu gösteriyor. Yemekler sadece lezzetli değil aynı zamanda sağlıklı olmalıdır.

Emzirme döneminde vücut, düzgün çalışması için önemli olan üç maddenin - proteinler, kalsiyum ve demir - ciddi bir eksikliği yaşar. Her gün menünüzde mutlaka bulunduğundan emin olmalısınız.

Bu arada demir, yağ yakımını etkileyen özel bir enzimin üretimini harekete geçirir. Bu nedenle, bu eser elementin eksikliği kilo kaybına engel olur. Emziren bir annenin doğum yaptıktan sonra da kilo vermek istediği için diyetini deniz ürünleri, yağsız et, karaciğer, yumurta, kuruyemiş ve tam tahıllı ekmekle zenginleştirmesi gerekiyor.

Zayıflama ipuçları

Kilonun geri dönmemesi için nasıl kilo verilir? Uzmanlar, yukarıda belirtilen sağlıklı beslenme kurallarına uymanızı tavsiye ediyor. Kilo vermek isteyenlerin iletişim kurduğu tematik kadın forumuna giderseniz, kilo vermiş olanlardan şu tavsiyeleri alabilirsiniz:

 1. Kendinizi gerçekten sevdiğiniz bir fotoğrafı buzdolabına ekleyin. Durum bu değilse, Photoshop kullanın. Teşvik olarak buna ihtiyaç vardır.
 2. Zaten kilo vermiş kızlar tavsiye - hızlı bir atıştırmalık yememelisin, masada yemek yemelisin
 3. Yeme alışkanlıklarınızı değiştirin ve yenilerini benimseyin:
  • Hızlı bir şeyler atıştırma. Sadece masada yemelisin.
  • Mağazaya gitmeden önce, bir kağıda ne satın alacağınızı yazın. Listedeki ürünleri satın almak için tam olarak ihtiyacınız olduğu kadar para alın.
  • Porsiyon boyutlarını azaltın ve yiyecekleri küçük tabaklara koyun.
  • Vazolardan kurabiyeleri ve şekerleri çıkarın - yerlerine doğranmış sebzeleri ve salata yapraklarını koyun.
 4. Kalıcı olarak nasıl kilo verilir? Sağlıksız yiyecekleri buzdolabından çıkarın ve boş alanı faydalı olanlarla doldurun.
 5. Ziyarete davet edildiyseniz, evden çıkmadan önce doyurucu bir yemek yiyin. Şansın olacağı gibi, hiçbir şey hazır değil mi? O zaman sadece bir bardak kefir iç.
 6. Yavaş yiyin - tokluk hissi daha hızlı gelecek ve daha az yiyeceksiniz.

Yemek ve spor

Görünüşünüz üzerinde çalışmak ve yontulmuş bir vücut yaratmak bugün çok popüler. Kilo vermek ve kas yapmak sadece erkekler ve kızlarla değil aynı zamanda olgun erkekler ve kadınlarla da ilgileniyor.

Artan kütle ve "kurutma" söz konusu olduğunda, bu iki zıt işlemin döngüsel olarak gerçekleşmesi gerektiğini anlamanız gerekir. Şişmansanız nasıl kilo verilir ve nasıl yapılır? Aynı zamanda - hiçbir şey.Amacınız sadece zayıf değil, aynı zamanda güzel bir vücuda sahip olmaksa, net bir sıra izlemelisiniz.

İlk olarak, kas hacmi nedeniyle vücut ağırlığının biraz artırılması gerekecektir. Ve ancak bundan sonra doğrudan yağ yakmaya veya bu işleme "kurutma" olarak da adlandırılır.

Gıda

Diyetin kalori içeriğinin hem kilo kaybı hem de kas kütlesi kazanımı için ideal olabilmesi için günlük diyette proteinli besinlerin miktarının arttırılması gerekmektedir. Ancak karbonhidrat ve yağ tüketiminin azaltılması gerekecek. Daha sonra toplam günlük kalori alımı azalmalıdır.

Proteinler kasların temel yapı taşları olarak kabul edildiğinden büyümelerine katkıda bulunacaklardır. Aynı zamanda, yağ rezervlerinin artmasından korkmaya gerek yoktur.

Karbonhidrat alımını azaltmak egzersiz için zararlıdır - enerji eksikliği. Stoklarını, ancak başka kaynaklardan doldurmanız önerilir.

Egzersizler

Salondaki sınıflar uygun şekilde organize edilmelidir

Spor salonunda bir erkek için nasıl kilo verilir? Bu fazla kiloları aynı anda ve hatta bir eğitim programı olmadan pompalamak ve kaybetmek mümkün mü? Yapamazsın. Simülatörler üzerindeki kaotik egzersiz beklenen sonucu vermeyecektir. Bu arada, bu kızlar için de geçerli.

Eğitim sürecini uygun şekilde organize etmek çok önemlidir. Eğer bir erkekseniz ve kas yaparken kilo vermeniz gerekiyorsa, spor salonundaki aktivitelerinizi net bir şekilde bölmeniz gerekir.

Kas kütlesi oluşturmak için bir günlük bir kuvvet antrenmanı seansı planlayın. Ve ikinci aralıkta veya kardiyo egzersizinde, yağ yakmaya çalışmak.

Ve sonunda

Pek çok kadın figürlerinden memnun değil. Çoğu, fazla kilolardan kurtulmanın ancak sıkı bir diyetle yapılabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, beslenmede ciddi bir azalma veya açlık grevleri ile kendi vücudunuza işkence etmek, sorunun en iyi çözümü değildir.

Bu tür tatsız deneyler yerine, doğru beslenme, zindelik ve beslenme uzmanları ve psikologlardan yararlı tavsiyelere odaklanılması önerilir. Muhtemelen, sağlığınıza zarar vermeden yetkin bir şekilde kilo vermenin tek yolu budur.

Özetlemek gerekirse: Doğru kilo vermek için sağlıklı bir yaşam tarzına geçmeniz gerekir.Tüm bunları tek başına yapmak zorsa, kilo vermek için herhangi bir kadın forumuna gidin ve oraya kaydolun. Benzer düşünen insanlarla iletişim, hedefe ulaşmada çok yardımcı olur.