Evde haftada 7 kg kilo verin

haftada 7 kilo kilo verirken beli ölçmek

Evde haftada 7 kg kilo vermek birisine inanılmaz gelecektir. Bununla birlikte, beslenme uzmanları her şeyin mümkün olduğundan emindir. Sorunun çözümüne ancak kapsamlı önlemlerle yaklaşmak gerekiyor. Acil kilo kaybının her zaman güvenli ve fizyolojik olarak haklı olmadığını hatırlatırız. Ama gerçekten çok gerekli bir durum ortaya çıktıysa, yedi günde ağırlığı yedi kiloya düşürmeyi deneyebilirsiniz.

Haftada 7 kg kilo kaybı için diyet

Bu durumda, diyetsiz yapamazsınız. Ya da en azından dengeli, özel bir diyet. Yedi günde yedi kilo vermek istiyorsanız, günde bir kilo vermeniz gerektiği ortaya çıkıyor.

Fizyolojik açıdan, sıkı bir diyetle, her gün çok miktarda su içildiğinde, oruç günlerinde ilk kilo kaybı beklenenden daha yoğun bir şekilde gider. İlk üç günde, zaten ekstra beş kilo ile ayrılabilirsiniz. Dört günde kalan iki kilo da sistematik olarak toplam vücut ağırlığını bırakacaktır.

Diyet gelince, bu durumda, gerçekten zor yarı aç yemek yeme yöntemlerine başvurmalısınız. Örneğin, hafta boyunca aşağıdaki menüyü kullanın.

  • 1 gün.Sadece gazsız maden suyu ve sade su. Toplam hacimde günde 2, 5 litreye kadar sıvı içmeniz gerekir.
  • 2. gün.Maden suyuna ve sade suya, şeker, süt ve tereyağı olmadan pişirilmiş herhangi bir hacimde yulaf ezmesi veya karabuğday (baharatsız da) veya elma veya az yağlı süzme peynir eklemelisiniz.
  • 3 gün.Kefir günü. Sadece az yağlı kefir içmelisiniz. Ayrıca su. Çok açsanız, birkaç fırınlanmış patates veya karabuğday lapası yiyebilirsiniz.
  • 4. gün.Diyet, akşamları su, maden suyu, 200 gram haşlanmış et veya balık, meyve içerir.
  • 5. GünSu, süzme peynir (200 gram), meyve, 2 somun ekmek veya tost - bu bütün gün içindir.
  • 6. gün.Su, portakal, gün boyunca 3-4 haşlanmış tavuk yumurtası, elma olabilir.
  • 7. gün.200 gram su, protein ürünleri (isteğe bağlı olarak et, baklagiller, yumurta), sebze salatası (domates, salatalık, bitkisel yağ).

Elbette bu günlerde diyetinizi başka ürünlerle çeşitlendirebilirsiniz. Bu, kilo vermek için diyet sırasında hangi besinlere, hangi miktarlarda yenmesi gerektiğine sadece bir örnektir. Ve en önemlisi, diyet sırasında içme rejimini unutmamak gerekir. Hiçbir durumda ayrıca müshil, yağ yakan haplar içmemelisiniz. Böyle bir diyetle vücut kendini toksinlerden ve aşırı yağlardan bağımsız olarak temizleyecektir.

Yedi günlük diyete ek olarak egzersiz yapın

Menünün kıtlığına ve monotonluğuna rağmen, sadece bir diyete güvenerek kilo vermek için herhangi bir fiziksel çaba sarf edilemez.

Kimse sizi bir diyet sırasında spor salonuna gitmeye ve orada 2-3 saat üst üste terleyene kadar vücudunuz üzerinde çalışmaya zorlamıyor. Her gün veya en azından her gün böyle bir fiziksel çaba sarf edildiyse, şimdi bu tür riskli kilo verme önlemlerine başvurmanın gerekli olması olası değildir.

Bununla birlikte, kışın yoga, yüzme, yürüyüş, yürüyüş, bisiklete binme, paten kayma ve buz pateni gibi kilo vermeye yönelik fiziksel aktiviteler sıkı bir diyetle iyi sonuç verecektir. Evde egzersiz yapmak da vücudunuzun bu fazla kiloları atmasına yardımcı olabilir.

Günde herhangi bir fiziksel aktivite yaklaşık bir saat veya daha uzun süre verilmelidir ve kilo kaybının daha yoğun bir şekilde gideceğini ve vücudun kaslarının, cildin sıkılaşacağını, sarkmayacağını söylemek güvenlidir.

Yedi kilo kilo vermenize yardımcı olacak ev kozmetikleri

Deri altı yağları yakmaya, selüliti ortadan kaldırmaya ve genel vücut ağırlığını azaltmaya yardımcı olmada oldukça etkili olan evde spa uygulamaları vardır. Bu prosedürler arasında bir film ile sarma, ayrıca ovma ve vücut masajı, kontrast duş, yağ yakan vücut maskeleri sayılabilir.

Örneğin, sarma prosedürünü gerçekleştirmek zor değildir. Onun için bir karışıma ihtiyacınız olacak, örneğin su ve bal ile seyreltilmiş elma sirkesi, streç film, battaniye. Duş almalı, vücudunuzu peeling kremleriyle iyice ovmalısınız ya da örneğin kahve telvesi ve az miktarda duş jeli kullanarak kendiniz ovma yapabilirsiniz.

Bu işlemden sonra hazırlanan karışım uyluk, karın ve vücudun kilo kaybı gerektiren diğer bölgelerine uygulanır. Vücut plastiğe sarılır ve bir saat boyunca bir battaniye ile örtülür. İşlemden sonra, karışımın kalıntılarını yıkamak için tekrar duşa ihtiyacınız olacak. Sargılar, onlar için çeşitli karışım türleri ile her gün yapılması tavsiye edilir. Haftanın diğer günlerinde 7 kilo vermeniz gerektiğinde, sorunlu bölgelere bal masajına, vücuda kil maskesi uygulamasına başvurabilirsiniz.