İçme diyeti

diyet içmek için meyve içecekleri

"İçme diyeti" ismine bakılırsa, bu kilo verme yönteminin tamamen sıvı kullanımına dayandığını tahmin edebilirsiniz. Bunlar meyve suları, et suları, su veya süt ürünleri olabilir.

Taze sıkılmış meyve suyu, içme diyeti için kullanılan en popüler içeceklerden biridir.

İçme diyetleri türleri

Klasik anlamda bir içme diyeti 30 gün sürer ve vücudu temizlemeyi, toksinlerden kurtulmayı ve kilo vermeyi amaçlar. Ancak çok az insan bu kadar katı bir rejime dayanabilir ve doktorlar, herhangi bir diyette bu kadar uzun süre oturmanın taşıdığı tehlikeden bahseder. Bu nedenle, genellikle pratikte, içme diyetinin daha kısa versiyonları 7 güne kadar kullanılır ve bu süre boyunca 5-7 kilo verebilirsiniz. İçme diyeti, tüm öğünlerde diğer tüm yiyeceklerin yerini alan sıvıya bağlı olarak çeşitli tiplerde olabilir. Paketlenmiş meyve suları, şekerli içecekler, kakao, kahve veya tatlı ve yağlı yoğurtlar üzerine bir içme diyeti oluşturamazsınız. Aşağıdaki sıvıları seçmeniz gerekir.

içme diyeti için temiz su

Su. Su diyeti ile günde 1, 5 litre saf, karbonatsız su içmeniz gerekir. Ancak böyle bir içme diyetinin kendisi katı ve karmaşıktır, çok az insan buna dayanabilir. Oruçla ilgili olduğu için 3 günden fazla üzerine oturulmamalıdır. Ayda 1-3 gün, sadece su tükettiğinizde böyle bir boşaltma yapmak daha iyidir, o zaman diyet süresini kademeli olarak 1 gün artırabilirsiniz, ancak nasıl yaptığınıza bağlı olarak maksimum miktar 5-7 günü geçmemelidir. hisset. Böyle sıkı bir içme diyetine başlamadan bir hafta önce tüketilen yiyecek miktarını kademeli olarak azaltarak ve başlamadan bir veya iki gün önce sadece meyve suları içerek hazırlanmanız gerekir. Su açlığından yumuşak bir çıkış da çok önemlidir. Bundan sonraki iki hafta içinde, yavaş yavaş normal diyetinize dönmeniz ve fazla yememeniz, önce az yağlı hafif yiyecekleri, ardından daha yağlı yiyecekleri yavaş yavaş eklemeniz gerekir.

Bulyon. Tavuk, balık veya sığır eti ile sebze olabilir. Kendiniz pişirmeniz gerekiyor, koruyuculu poşetlerdeki ürünlerin hiçbiri içme diyeti için uygun değil. Pişirme sırasında tuz eklenmesine izin verilir, ayrıca otlardan havuç, kereviz ve maydanoz da ekleyebilirsiniz. Biber eklenmesi tavsiye edilmez, tıpkı soğan gibi iştah açar.

Sıvı formdaki süt ürünleri, içme diyetinin temeli olabilir. Kefir ise, yağ yüzdesi yüzde 2'den fazla değildir, ayrıca fermente pişmiş süt, aromasız yoğurt, varenet ve bifidok içilir. Ayrıca, yüzde 1, 5'ten fazla olmayan yağ içeriğine sahip sütü temel alabilirsiniz. Ancak sütün yetişkinlerin vücudu tarafından iyi emilmediğine inanılmaktadır, bu nedenle fermente süt ürünlerinin seçilmesi önerilir.

diyet içmek için limonlu soda içeceği

Taze meyve suyu. İçme diyeti için başka bir içecek. Portakal, greyfurt, elma Şekersiz meyvelerin, tercihen turunçgillerin seçilmesi önemlidir. Greyfurt genellikle birinci sınıf bir kilo verme ürünü olarak kabul edilir. Ancak diyetinize başlamadan önce dikkatli olmanız ve alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

diyet içmek için yeşil çay

Çay. Yeşil, siyah, kırmızı veya meyve çayı seçin, ancak her zaman demlenmiş, kaliteli. Tatlı içmenize gerek yok, süt veya limon ekleyebilirsiniz.

diyet içmek için karpuz içeceği

Kissel veya komposto. İçme diyeti için daha fazla içecek. Meyve ve meyvelerden tatlı olarak pişirilmezler. Yulaflı jöle de yapabilirsiniz, en tatmin edici olanıdır. Meyve suyu veya çay bazlı bir diyet yapıyor olsanız bile, bir diyet uygulamak ve her gün mümkün olduğunca çok saf su içmek daha kolaydır.

Diyet "İçme Günü"

Su bazlı diyet seçeneği "içme günü"dür. Bu tür günlere oruç günleri denir ve haftada bir veya ayda birkaç kez geçirilebilirler. Şu anda, günde 2 litreden az olmamak üzere sınırsız miktarda sadece su içebilir veya günü 1: 1 oranında suyla karıştırılmış taze sıkılmış portakal, greyfurt veya elma suyuyla geçirebilirsiniz. İçme günleri, vücudunuza sürekli sindirilen yiyeceklerin stresinden bir mola verir. Sindirim sistemimizin temizlenmesi gerekiyor ve bu tam olarak "içme günü" diyeti sırasında tetiklenen süreçtir. Önceden hazırlanmanız gerekir. Bir hafta önce sağlıklı bir diyete geçin. Mayonez, sos, sosis ve yağlı, kızarmış ve tatlı hayranıysanız, bu yemeği bir hafta boyunca diyetten çıkarın. "İçme günü" diyetine başlamadan birkaç gün önce sadece tahıl, meyve ve sebze yiyin. Hafta boyunca şekersiz içecekler için ve diyete başlamadan bir gün önce yeşil çaya geçin. Ayrıca günde 2 litreye kadar su için. Diyetten sorunsuz bir şekilde çıkmanız, yavaş yavaş az yağlı yiyecekleri eklemeniz gerekir - önce sebzeler, meyveler, tahıllar, sonra az yağlı proteinli yiyecekler, birkaç hafta sonra yavaş yavaş geri dönebilirsiniz. her zamanki diyetinize. Ama yine de hemen unlu ürünlere, tatlı, yağlı olanlara yaslanmamalısınız. İçme günü diyetinden sonra mideniz kasılacak ve ileride daha az yemeye başlayacak ve hızla doyacaktır. Bu nedenle, bu tür oruç günleri iştahınızı azaltmanıza ve sorunsuz bir şekilde sağlıklı bir diyete geçmenize izin verir. Bu gün boyunca 1-2 kilo alacaksınız.

7 gün içme diyeti

Diyet içmek için salatalık-kefir içeceği

7 günlük bir içme diyeti için 7 kilograma kadar kaybedebilirsiniz. Temel olarak sebze, meyve, az yağlı süt ürünleri, et sularından meyve suları alabilirsiniz. Her gün içtiğiniz su miktarının 1, 5 litreye eşit olduğundan emin olmanız gerekecektir. Ayrıca sınırsız miktarda şekersiz çay, doğal meyve suları içebilirsiniz. Günleri karıştırabilirsiniz, örneğin:

  • ilk gün - süt veya kefir ile;
  • ikincisi - et suyunda;
  • üçüncü - meyve sularında;
  • dördüncüsü bir çay evi;
  • beşinci - jöle;
  • altıncı - kompostoda (kuru kayısı, kuru erik, kuru üzüm, şekersiz pişirin);
  • yedinci meyve suyu.

İçme diyetinden çıkmak

İçme diyetinden çıkış pürüzsüz olmalıdır. 2 hafta sürdüyse 1 ay dışarı çıkmanız gerekir. Yani, ilk sayının diyetin süresi olduğu 1: 2 oranına uyulmalıdır. Ertesi gün, "içme diyetini" tamamladıktan sonra, kahvaltıya küçük bir porsiyon yulaf ezmesi ile başlayın. Öğle ve akşam yemekleri içilebilir kalır. Bu rejimi 2-3 gün boyunca gözlemleyin. Sonra bir sonraki seviyeye geçin - kahvaltıda sevdiğiniz bir yemek yiyin: bir yumurta, yoğurt, peynir, ancak nişastalı yiyeceklere yaslanmanıza gerek yok. Öğle yemeği için yulaf lapası pişirin ve bir elma veya muz yiyin. Akşam yemeği içmek. Ve zaten ikinci haftada, yağsız proteinli yiyecekler ve sebzelerin eklenmesiyle günde üç kez yemeye başlayın. Üçüncü hafta diyetinizdeki karbonhidrat miktarını artırın. Yavaş yavaş diyete tuz ve çavdar ekmeği, makarna, tahıl gevrekleri, patates ekleyin. İçme diyetinin bittiği günden 2 hafta sonra şeker verin.