Kilo verme hakkı nasıl yenir?

Kilo vermek için ne yediğinize, ne kadar yediğinize, ne zaman yediğinize (hangi saatte), günde kaç kez yediğinize çok dikkat etmeniz gerekir. Yemek yeme sürecinin nasıl gerçekleştiğine bile dikkat edin. Ağzımıza yiyecek koymayı bırakırsak (yani, yemeyi bırakır ve açlıktan ölmeye başlarsak), o zaman kilo vereceğimiz gerçeğini kimse tartışmayacaktır. Yiyecekler içeri girmediği ve enerji israf edildiği için yağ rezervleri yakılır. Böylece beslenmeden kilo veririz. Ancak yemeksiz yaşayamazsınız ve bu nedenle enerji rezervlerini, eser element rezervlerini, vitaminleri ve diğer faydalı maddeleri yenilemek için bir şeyler yemelisiniz.

doğru beslenme konusunda zayıflama ürünleri

Diyete gitmemek neden daha iyi?

Çünkü ilkeleri önemsizdir! Diyet yaparken kilo vereceksin! Ama üzerine oturmayı bıraktığınızda, kaybettiğinizden daha hızlı tekrar kilo alırsınız. Ayrıca diyetler, gerekli birçok maddenin vücuda girmemesi nedeniyle genellikle çok yetersiz beslenmeyle sınırlıdır. Ve diyetler genellikle hasta insanlar için kontrendikedir. Bu nedenle, herkes onlara dönemez.

Kilo verme hakkının nasıl yenileceğine dair 5 kural:

 1. Tüm yağlı hayvansal ürünleri diyetinizden maksimuma çıkarın. Örneğin yağlı balık, yağlı et, tereyağı, ekşi krema vb. Mantıklı görünüyor. Sonuçta, yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, o zaman neden yenileriyle boğuşun. Ayrıca 1 gram karbonhidrat ve 1 gram proteinin her birinin 4 kcal ve 1 gram yağın 9 kcal içerdiği unutulmamalıdır. Bu, çok miktarda yağlı yiyecek yerseniz, büyük miktarda enerji tüketeceğiniz ve daha sonra tüketmenizin zor olacağı anlamına gelir. Yani yağlı gıdalardan ve yağlı gıdalardan sonradan kurtulmak çok zordur.
 2. Hızlı karbonhidratları diyetinizden mümkün olduğunca çıkarın. Hızlı karbonhidratlar şeker, tatlılar, kurabiyeler, çörekler, zencefilli kurabiye ve diğer benzer gıdalardır. Bu karbonhidratlara hızlı karbonhidratlar denir çünkü hızlı bir şekilde emilirler. Kan şekeri seviyesini hızla yükseltirler, kolayca yağa dönüştürülür ve depoda saklanırlar. Sağlıklı bir diyette tatlılarınızın kurabiye ve çörekler değil meyve olduğunu unutmayın. Çörekler, kurabiyeler, zencefilli kurabiye gibi hızlı karbonhidratların değil meyvelerin tadını çıkarmayı öğrenin. Bu durumda hızla kilo vereceksiniz. Tatlı bir şey için çok acıktıysanız, son çare olarak, kakao içeriği yüzde 50'nin üzerinde olan az miktarda bitter çikolata yiyebilirsiniz. Ayrıca, doğru beslenmek ve kilo vermek istiyorsanız, o zaman diyetten çıkarmalısınız: makarna, patates, muz ve üzüm, çünkü aynı zamanda çok fazla hızlı karbonhidrat içerirler.
 3. Atıktan yapıldıkları ve yağlarla pompalandıkları için işlenmiş tüm yiyecekleri diyetinizden çıkarın. Ayrıca, koku ve tadı iyileştirmek için birçok kimyasal eklenir. Bu tür ürünler özellikle şunları içerir: köfte, sosis, sosis, dükkan turtaları. Bunların hepsi bakteriyolojik silahlar, yiyecek değil. Ayrıca pizzadan vazgeçmelisiniz - ekmek, yağlı sosis ve yağlı peynirden yapılan yağlı bir üründür. Peki, şüpheli zevk dışında bu üründen ne fayda elde edersiniz? Orada hiçbir faydası yok. Onu yemene gerek yok. Sadece doğal ve taze yiyecekler yemeyi alışkanlık haline getirin.
 4. Ne yemelisin? Her şeyden önce, diyetiniz diyet proteinli gıdalardır. Örneğin, az yağlı süzme peynir ve süt, yağsız dana eti, yumurta beyazı, çeşitli beyaz balık türleri, hindi veya tavuk filetoları. İkincisi, üzüm ve muz dışındaki tüm meyvelerdir. Üçüncüsü, patates hariç bunların hepsi sebzelerdir. Alternatif olarak karabuğday, yulaf ezmesi veya arpa yiyebilirsiniz.
 5. Yiyecek kısmı küçük olmalıdır. Bazen insanlar, çok yerseniz, ancak günde yalnızca bir kez yerseniz kilo verebileceğinize inanırlar. Aslında durum bu değil. Tek seferde o kadar çok yiyebilirsin ki 2 günde harcamayacaksın. Günde sadece bir kez yemeye başlarsanız ve böyle bir yemek için midenizi çatırdayıncaya kadar doldurursanız, o zaman böyle bir hareketle sadece sağlığınızı bozarsınız ve aynı zamanda kilo vermezsiniz. Bir seferde çok yemek yediğinizde, vücut tüm bunları emmeye başlar. Ama bu kadar büyük miktarda yiyecekle ne yapmalı. Hepsini doğrudan çıkışa gönderemez. Bu nedenle vücut tüm bunları sindirmeye ve özümsemeye devam ediyor. Kaslarda ve karaciğerde az miktarda besin depolanabilir. Ve büyük miktarlarda rezervler yalnızca yağ şeklinde depolanabilir. Bu nedenle vücut tüm fazla yiyecekleri yağa dönüştürmeye ve yağ rezervleri oluşturmaya başlar. Fazla yemeyin!

Gün içinde küçük porsiyonlar halinde yemek yediğinizde vücut gerekli besinleri eşit olarak alır ve bunları kaslara, karaciğere yönlendirir, organların işine harcar, hayatta enerji elde etmek için kullanır. Böylece gelen besinler metabolizmaya dahil edilir ve yağ rezervi şeklinde depolanmaz. Sık sık küçük öğünler yiyin. Ancak bu, sürekli bir şeyler yemeniz gerektiği anlamına gelmez. Öğünler arasındaki aralık en az 2, 5-3 saat olmalıdır. Yiyecek alımında böyle bir aralık ayarlarsanız, günde 5-6 öğün yiyeceksiniz.

kilo kaybı için doğru diyetle yemek

Kilo vermek için nasıl doğru yemek yenileceğine dair bazı ipuçları?

 1. Her lokmanın tadını çıkararak zevkle yiyin. Bir kaşık yemek deneyin, bir parça yiyeceği en az 100 kez çiğneyin. Ve sadece ağzınızda sıvı bir yulaf lapasına dönüştüğünde yutun. Bu şekilde yemek yemek, bir öğünde çok fazla yemenizi engelleyecektir, çünkü hızla az miktarda yiyecekle dolacaksınız.
 2. Yiyeceklerin olumlu etkisine uyum sağlayın - size gerekli tüm maddeleri ve elementleri sağlayacaktır ve hiçbir durumda size fazladan yağ vereceğini düşünmeyin (aksi takdirde, vücudunuzu bilinçaltınızda, yalnızca gıdalardan yağ üretmek için ayarlayabilirsiniz. yemek) . . .
 3. Birbiriyle uyumlu yiyecekler yiyin. Bunu yapmak için hangi yiyeceklerin birbiriyle birleştirildiğini ve hangilerinin olmadığını bilmeniz gerekir. Ürün uyum tablosunu kullanabilirsiniz.
 4. Egzersiz yaptıktan hemen sonra yemek yememek daha iyidir. Mesele şu ki, sıkı çalışma, fiziksel efor veya sinirsel gerginlikten sonra, vücudumuzun sindirim sıvılarının içeride salgılanmaya başlaması için zamana ihtiyacı vardır.
 5. Yemek yedikten sonra ağır işe başlamayın ve hemen yatmayın. Bu durumda en iyi şey, yavaş bir yürüyüş yapmaktır.
 6. Yiyeceklerin emilimini ve mide suyunun salgılanmasını engellediğinden, yemek öncesinde, sırasında ve sonrasında içmek tavsiye edilmez. Yani yemeklerden sonra çay içerseniz, o zaman sadece yarım saat sonra.
 7. Yemeğin meyve yiyerek bitirilmesi tavsiye edilmez: Meyveler çok çabuk sindirildiği ve diğer besinlerle dolu mideye girdiği için onunla karışarak fermantasyona neden olur. Yemeklerden yarım saat önce meyve yemek daha iyidir.
 8. Özellikle akşam 6'dan sonra geç yemek tavsiye edilmez. Geç saatlerde vücuttaki tüm süreçler yavaşladığından ve yiyecekler normalden daha uzun süre sindirileceğinden ve hiç kimse tok bir mideyle uyumayı sevmez (böyle bir uykudan çok az fayda olacaktır). Bu nedenle, son yemeğinizi yatmadan 4 saat önce almanız en iyisidir. Ancak bu istisna meyve ve sebzeler için geçerli değildir. Böylece meyveler yatmadan 1 saat önce, sebzeler yatmadan 2 saat önce yenebilir.

Artık kilo vermek için nasıl yemek yenileceğini biliyorsun! Bu makaleden öğrendiğiniz kuralları hayatınızda uygulayın, doğru besleyin, sonra kilo verebilirsiniz. Bu konuda başarılar dileriz!